Dorota Hryniewiecka-Firlej "Korporacja daje mi tlen"

kontakt

Pfizer Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa

Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa
Kontakt telefoniczny
+48 22 335 61 00
Fax
+48 22 335 61 11
e-mail [email protected]
Kapitał zakładowy Pfizer Polska Sp. z o.o.
33 860 000 zł
NIP
521-31-15-586
Regon
011225176

Kapitał zakładowy Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
11 050 000 zł
NIP
521-33-28-885
Regon
140038400

Z Dorotą Hryniewiecką Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska, rozmawia Patrycja Zawadzka.

magazyn "Przemysł Farmaceutyczny" nr 3/2016 

 

 

Często moi przyjaciele pytają mnie: „Jak ty, Dorota, możesz pracować w korporacji?”. Uważają, że życie zawodowe w amerykańskim międzynarodowym koncernie musi być straszne. Dzięki tego typu pytaniom uświadomiłam sobie, jak dużo tlenu daje mi Pfizer. Takiej przestrzeni do rozwoju i niezależności nie dostałam w żadnym innym miejscu – mówi Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska.

 

Bycie prezesem to m.in. podejmowanie decyzji, które nie zawsze są łatwe. Czy zdarza się pani czasem nie spać z powodu zbliżającego się deadlineu?

 

Moim pierwszym zadaniem na stanowisku prezesa Pfizer Polska było przeprowadzenie restrukturyzacji w firmie. Teraz już mogę się przyznać, że w tamtym okresie nie spałam nocami bardzo często. Uważałam, że nie od takiego działania powinna rozpocząć się kadencja fajnego prezesa, a takim właśnie chciałam i chcę być. Teraz także zdarza mi się nie spać w nocy i to zwykle właśnie na dzień przed podjęciem trudnej decyzji.

 

O czym wtedy pani rozmyśla?

 

Próbuję zrozumieć równowagę pomiędzy tym, na ile jestem do czegoś zobligowana ze względu na „twardą” zmianę idącą z góry, a na ile jestem autonomiczna i mogę zrobić lokalny reshape decyzji, wpływając na strukturę firmy. Zawsze dążę do tego, żeby z procesu decyzyjnego wyjść z szacunkiem zarówno do samej siebie, jak i do całego zespołu. Dlatego też podczas dyskusji z moimi szefami w Zurichu czy Nowym Jorku próbuję przesunąć granicę mojej władzy. Często się to udaje. Trzeba tylko mieć dobre argumenty i nie bać się próbować, nawet kilka razy. Kiedy wyczuję już, w którym miejscu leży granica, automatycznie wzrasta poziom mojego komfortu na stanowisku prezesa.

 

 

Pełna treść arytkułu dostępna poniżej w formacie pdf. korporacja_daje_mi_tlen-wywiad.pdf