Pfizer Polska podczas 28. Forum Ekonomicznego w Krynicy

kontakt

Pfizer Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa

Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa
Kontakt telefoniczny
+48 22 335 61 00
Fax
+48 22 335 61 11
e-mail [email protected]
Kapitał zakładowy Pfizer Polska Sp. z o.o.
33 860 000 zł
NIP
521-31-15-586
Regon
011225176

Kapitał zakładowy Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
11 050 000 zł
NIP
521-33-28-885
Regon
140038400

XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju przyciągnęło przedstawicieli biznesu oraz najważniejszych polskich i zagranicznych polityków. Część debat jednego z największych wydarzeń ekonomicznych w Polsce poświęcone były branży farmaceutycznej.

 

 

Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes Pfizer Polska Sp. z o. o., prezes Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, wiceprezydent Pracodawcy RP, była jednym z moderatorów panelu realizowanego w ramach Wydarzenia Specjalnego Ministerstwa Zdrowia pt. „Sektor ochrony zdrowia jako część gospodarki nastawionej na rozwój”.  Podczas panelu omówione zostały zagadnienia dotyczące istotnego wpływu innowacji w medycynie na rzeczywistość pacjentów i konkurencyjność kraju na arenie międzynarodowej.

 

„Innowacje w medycynie zmieniają rzeczywistość pacjentów, ale mają również znaczący wpływ na konkurencyjność kraju na arenie międzynarodowej. Polska gospodarka znajduje się w momencie, w którym jej wzrost powinien opierać się na nowych, silnych czynnikach rozwojowych. Podstawą tego wzrostu i jego trwałości mogą być także innowacje w ochronie zdrowia.” -  podkreśliła Dorota Hryniewiecka-Firlej

 

W ramach dyskusji  debatowano nad  wariantami współpracy między różnymi podmiotami w ochronie zdrowia, w tym m.in. międzynarodowymi, innowacyjnymi firmami farmaceutycznymi, a środowiskiem naukowym czy start-upowym. Paneliści Łukasz Szumowski - Minister Zdrowia RP; Małgorzata Adamkiewicz - Adamed; Iwona Pokwicka -  Medicover Polska; Miłosz Gruca - Prezes Zarządu Selvita; Robert Rusak - Prezes Zarządu POLMED; Jarosław Oleszczuk -  prezes Astra Zeneca; Reinier Schlatmann -  CEO of Philips Central and Eastern Europe, Philips Polska Sp. z o.o., Holandia poszukiwali rozwiązań zmierzających do budowy ekosystemu opartego na synergii sektorowej.

 

Wykładu gościnnego w ramach panelu udzielił Eamon Gilmore, Vice Premier i Minister Spraw Zagranicznych Irlandii w poprzednim rządzie. "Przykład Irlandii pokazuje, że niezwykle ważne jest, by inwestować w obszar innowacji i  nowych technologii. Bardzo się cieszę, że polskie firmy rozwijają innowacyjne produkty, a globalne firmy zwiększają swoją obecność w Polsce" podsumował Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Jednocześnie podczas Forum Ekonomicznego Mateusz Morawiecki podkreślał, że służba zdrowia jest wielkim wyzwaniem dla państwa polskiego i ważnym sektorem polskiej gospodarki. Przypomniał, że wkrótce zostaną uruchomione programy, których celem jest unowocześnienie służby zdrowia. Obecny na debacie minister zdrowia Łukasz Szumowski ocenił, że premier Mateusz Morawiecki zdrowie traktuje priorytetowo i realizuje swoje obietnice.