#MAKEANIMPACT – PFIZER NA KONFERENCJI IMPACT’18

kontakt

Pfizer Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa

Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa
Kontakt telefoniczny
+48 22 335 61 00
Fax
+48 22 335 61 11
e-mail [email protected]
Kapitał zakładowy Pfizer Polska Sp. z o.o.
33 860 000 zł
NIP
521-31-15-586
Regon
011225176

Kapitał zakładowy Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
11 050 000 zł
NIP
521-33-28-885
Regon
140038400

13-14 czerwca w Krakowie odbył się kongres IMPACT'18 – jedno z najciekawszych wydarzeń w Europie skupiające światowej sławy liderów reprezentujących wiele sektorów gospodarki i dające możliwość wymiany doświadczeń na temat rozwoju innowacji i cyfrowej przyszłości.


Wśród ponad 250 prelegentów w spotkaniu wzięli udział najważniejsi przedstawiciele administracji publicznej: premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele kluczowych ministerstw: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Zdrowia, a także naukowcy i przedstawiciele największych lokalnych i globalnych firm, w tym Pfizer.


Jedną z ośmiu ścieżek tematycznych podczas kongresu była ścieżka "biotechnologia i zdrowie cyfrowe", podczas której podejmowano tematy dotyczące biotechnologii i cyfryzacji zdrowia, prowadzono dyskusje na temat kwestii związanych z badaniami genetycznymi i terapiami genowymi. Rory O’Connor, Senior Vice President and Chief Medical Officer of Internal Medicine w Pfizer, zaprezentował wykład pt. "Od potrzeby pacjenta do skutecznej medycyny: Partnerstwo - nowym podejściem do leczenia bólu przewlekłego". Michał Kurzelewski, Dyrektor ds. medycznych i naukowych w Pfizer Polska wziął udział w rozmowie prowadzonym w formule fireside chat na temat “Efektywny ekosystem R&D w procesie transferu technologii”.

 


Podczas zamkniętych spotkań i dyskusji przy okrągłym stole reprezentanci firmy Pfizer mieli okazję porozmawiać, na temat przyszłości systemów opieki zdrowotnej w kontekście innowacyjnych rozwiązań, z przedstawicielami administracji publicznej, m.in. Jadwigą Emilewicz, Minister ds. Przedsiębiorczości i Technologii, Ministrem Januszem Cieszyńskim, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Ministrem Piotrem Dardzińskim, Podsekretarzem Stanu Rory O'Connor w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej przedstawił sposób, w jaki Pfizer rozwija podejście do partnerstwa na całym świecie poprzez silną współpracę z fundacjami, pacjentami, administracją publiczną, pracownikami służby zdrowia, środowiskiem akademickim. Podkreślił również, dlaczego partnerstwo jest tak istotne w odblokowywaniu innowacji i dlaczego wsłuchanie się w potrzeby pacjentów jest tak ważne w procesie rozwoju przełomowych technologii.  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1141127,jak-powstaja-nowe-leki-z-...

 


W nagraniu dla TVN Biznes Rory O'Connor podkreślił podejście firmy Pfizer do partnerstwa, które jest istotne na każdym etapie opracowywania leków - od ich odkrycia do wprowadzenia na rynek i edukacji pacjenta. Zaznaczył także, że innowacja ma kluczowe znaczenie dla firmy Pfizer. Jako przykład powiedział o podejściu Pfizer do leczenia bólu przewlekłego: "Jeśli chodzi o leczenie bólu krótkoterminowego mamy dobre efekty, w przypadku natomiast leczenia bólu przewlekłego, długoterminowego tak dobrych wyników już nie mamy. Teraz pracujemy nad takim leczeniem bólu, bardzo dobrze rozumiemy ten obszar” - powiedział Rory O'Connor.


Z kolei Michał Kurzelewski w rozmowie z TVN Biznes zwrócił uwagę na lokalną perspektywę zawiązywania partnerstw omawiając to na przykładzie ostatnich inicjatyw podejmowanych przez naszą firmę tj. współpracę z PACTT, a także pionierski projekt badawczy w zakresie kleszczowego zapalenia mózgu realizowany we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku.
https://tvn24bis.pl/tech,80/artykul-sponsorowany-partnerstwo-w-innowacji...


Michał Kurzelewski udzielił także komentarza dla Pulsu Medycyny i Polityki Zdrowotnej, gdzie mówił o roli współpracy nauki i biznesu i jakie znaczenie ma to partnerstwo, zarówno dla badań akademickich, jak i dla realizacji działań biznesowych umożliwiających sukces i postęp w medycynie. „Poszukujemy partnerów, prowadzimy współpracę z Uniwersytetem Warszawskim - dostrzegam możliwość uzyskania danych potencjalnie nas interesujących, jesteśmy na początku drogi, kiedy takie relacje się nawiązuje. Cieszę się, że poczyniliśmy pierwsze kroki, potencjał takiej współpracy jest szeroki. Trzeba ocenić jakie są wspólne oczekiwania, niesłuszne są obawy, że wielka firma zabierze najbardziej wartościowe pomysły, gdyż jesteśmy nastawieni na długofalową współpracę.” - podkreślił  Michał Kurzelewski.


http://www.politykazdrowotna.com/33119,wyzwania-dla-ochrony-zdrowia-pods...
https://pulsmedycyny.pl/o-sektorze-ochrony-zdrowia-i-biotechnologii-na-i...