Ścieżki kariery

blok : 1 kolumna : pusty -
Jakub

Jakub
Brand Commercial Lead

blok : 1 kolumna : pusty -
Kasia

Kasia
Starszy Specjalista ds. Zakupów

blok : 1 kolumna : pusty -

Dlaczego warto rozwijać się w Pfizer?

Wierzymy, że różnorodność doświadczeń naszych pracowników tworzy unikalność Pfizer i pomaga nam każdego dnia wywierać bardziej pozytywny wpływ na zdrowie wszystkich ludzi na całym świecie. Dlatego jako jeden z globalnych liderów w branży biofarmaceutycznej Pfizer zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników, oferując im dostęp do wielu zasobów i światowej klasy narzędzi oraz daje możliwość uczestnictwa w pracach nad przełomowymi projektami i badaniami. Pfizer angażuje się w rozwój pracowników dając im jedne z najlepszych możliwości rozwoju kariery dostępnych w tej branży. Firma Pfizer jest konsekwentnie uznawana za jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie, która oferuje swoim pracownikom możliwość rozwoju zawodowego. 

 

Pracowników Pfizer motywuje praca w organizacji, która jest ciekawa i dynamiczna. Kariera w Pfizer jest ukierunkowana na rozwój kompetencji z różnych obszarów np., marketing, polityka zdrowotna, sprzedaż. W ciągu roku każdy pracownik rozmawia z przełożonym o rozwoju umiejętności i kompetencji, które będą w przyszłości potrzebne mu do wykonywania danej pracy. Rozwój możliwy jest dzięki funkcjonowaniu w środowisku pracy, które jest dynamiczne i  pełne wyzwań. Pracownicy sprzedaży mogą rozwijać swoje kompetencje z innych obszarów poprzez przejmowanie nowych obowiązków lub oddelegowanie do wykonywania pracy na innym stanowisku np. w Dziale Marketingu. Ponadto dla osób chcących rozwijać swoje doświadczenie w strukturach międzynarodowych, Pfizer zapewnia możliwość doskonalenia zawodowego w innych krajach. Taki sposób funkcjonowania daje możliwość zdobycia nowej wiedzy, szerszej perspektywy i zrozumienie działalności Pfizer na rynku lokalnym i międzynarodowym. 

Jeśli jesteś zainteresowany karierą w Pfizer w Polsce lub w innych naszych oddziałach na całym świecie sprawdź informacje o aktualnie prowadzonych przez nas procesach rekrutacyjnych i odwiedź stronę https://pfizer.wd1.myworkdayjobs.com/PfizerCareers

Jakub - Brand Commercial Lead

Pracę w Pfizer Polska rozpocząłem na początku 2010 roku w Dziale Handlowym na stanowisku Przedstawiciela Aptecznego. Po roku, w wyniku wewnętrznej rekrutacji, zostałem Młodszym Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Pracując w Dziale Handlowym, brałem udział w wielu przedsięwzięciach i projektach sprzedażowo-marketingowych. Prowadziłem negocjacje handlowe, analizowałem rynek, byłem odpowiedzialny za nawiązywanie nowych kontaktów handlowych i analizy sprzedażowe. W 2011 roku rozpocząłem pracę w Dziale Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Zarządzałem pracą Przedstawicieli z różnych linii promocyjnych, którzy tworzyli jeden zespół. Brałem również czynny udział w projektach firmowych z różnych zakresów.

 

Zdobyte doświadczenie i umiejętności przyczyniły się do objęcia stanowiska Regionalnego Kierownika Sprzedaży w Dziale Lecznictwa Specjalistycznego. Po kilku latach pracy w tej roli w wyniku wewnętrznego konkursu objąłem stanowisko Kierownika Krajowego ds. Sprzedaży w Dziale Produktów Innowacyjnych. Mam obecnie przyjemność przewodzić zespołowi sprzedaży w moim dziale oraz odpowiadać za sprzedaż i rozwój produktów.

 

Doświadczenie na rynku farmaceutycznym zdobywałem poprzednio na stanowisku Przedstawiciela Medycznego w kilku międzynarodowych koncernach. Sprzedaż poznałem od poziomu przedstawiciela do stanowisk kierowniczych. Ukończyłem Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Politologii oraz Uniwersytet Warszawski na Wydziale Zarządzania. Odbyłem szereg szkoleń/kursów z zakresu zarządzania i sprzedaży.

 

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Uwielbiam podróże oraz projekty przekraczające wszelkie granice.

Kasia - Starszy Specjalista ds. Zakupów

Pracę w Pfizer rozpoczęłam w 1999 roku od stanowiska recepcjonistki. Byłam wówczas studentką, która chciała za wszelką cenę udowodnić jak bardzo jest odpowiedzialna i samodzielna. Dzięki temu, że Pfizer kilkanaście lat temu był o wiele mniejszą organizacją, poznałam firmę ‘od podszewki’, nauczyłam się profesjonalizmu i odpowiedzialności.

Po trzech latach zarządzania recepcją zaproponowano mi przejście do Działu Marketingu na stanowisko asystentki. Poczułam się zauważona w firmie i doceniona. Nowa praca była też dla mnie wyzwaniem, bo charakter pracy i obowiązki bardzo różniły się od funkcji recepcjonistki. Współpraca z Brand Managerami i wspieranie ich codziennych aktywności związanych z kampanią promocyjną, udział w przygotowywaniu i kontrolowaniu poszczególnych działań na kolejne cykle promocyjne, bezpośredni kontakt z agencjami reklamowymi, lekarzami, profesorami, przedstawicielami w terenie, monitorowanie poziomu wydatków w ramach różnych budżetów to tylko niektóre z zadań za jakie odpowiadałam jako asystentka. Obserwowałam z jakim zaangażowaniem i konsekwencją w działaniu zarówno Brand Managerowie jaki i koleżanki i koledzy z zespołu sprzedaży, realizowali kolejne cele kampanii promocyjnych, pokonywali napotkane przeszkody. To tu tak naprawdę zdałam sobie sprawę, czym jest firma Pfizer i jaką wartość daje pacjentom i lekarzom.

 

W 2004 roku, kiedy ówczesny Dyrektor Finansowy zaproponował mi dołączenie do Działu Zakupów, z osoby, która dotychczas tylko wspierała innych w zespole, stałam się odpowiedzialna od początku do końca za swoje projekty, takie jak: implementacja systemu akceptacji wydatków i jego aktualizacja; centralizacja zamówień druku i gadżetów reklamowych; implementacja i zarządzanie narzędziem eShop dla Przedstawicieli. Miałam okazję być członkiem wielu globalnych lub regionalnych projektów Pfizera m. in.: implementacja wymogów globalnych procesów Pfizer, wydzielenie Działu Weterynaryjnego ze struktury Pfizer; Program Bezpiecznej Jazdy. Dzięki wsparciu przełożonego, z każdym projektem coraz pewniej i odpowiedzialniej poruszałam się w obszarze szeroko rozumianych zakupów. Zrozumiałam wartość współpracy z innymi. A ‘teamwork’ to jedna z wartości Pfizera.

 

Z perspektywy 19 lat pracy w Pfizer, uważam, że jest to bardzo dobra szkoła życia i poruszania się po różnych obszarach biznesowych.